case’y

Kampania promocyjna NANTES, czyli “Odkryj piękno NA Nowo”

Kampania “Odkryj piękno NA Nowo”, to projekt zrealizowany w celu wprowadzenia na polski rynek nowej marki Nantes - Kliniki Zdrowia i Urody i stworzenie wokół niej pozytywnego publicity.

Kampania obejmowała działania marketingowo-reklamowe, jak również z zakresu Public Relations. Działania PR-owe miały na celu stworzenie atrakcyjnego dla grupy docelowej wizerunku Kliniki Nantes zarówno w mediach tradycyjnych, jak i internetowych, a tym samym zainteresowania potencjalnych klientów otwarciem placówki oraz zakresem oferowanych usług. Pozostałe narzędzia ukierunkowane były na efekty sprzedażowe – zapisy na specjalistyczne konsultacje oraz na zabiegi znajdujące się w ofercie salonu.

Kampania związana z otwarciem Kliniki Zdrowia i Urody Nantes we Wrocławiu zaplanowana została na dwa tygodnie. Zwieńczeniem kampanii było spotkanie VIP-owskie (4. grudnia 2009r.) oraz Weekend Wielkiego Otwarcia (5-6. grudnia 2009r.) dla potencjalnych klientów.

Analiza sytuacji wyjściowej

W XXI wieku, kiedy zdrowie, wygląd zewnętrzny oraz kondycja fizyczna są szczególnie wysoko cenione, na rynku powstaje coraz więcej salonów SPA, ośrodków piękności, odnowy biologicznej i zakładów kosmetycznych. Mamy do czynienia z tzw. kultem ciała, który wymusza na nas dbałość o własny wygląd i image. Widoczne jest duże zapotrzebowanie rynkowe na usługi typu wellness&spa, a także z zakresu kosmetologii. Nie oznacza to, że firmy z tej branży skazane są na sukces. Dlaczego? Ilość punktów kosmetycznych jest bardzo duża. Ich oferta jest bardzi zbliżona do siebie. Rynek znajduje się w fazie przesytu. Nowym ośrodkom pielęgnacji urody trudno jest się przebić wśród konkurencji…

W związku z dużą konkurencją na regionalnym rynku kosmetycznym firma Nantes zleciła naszej Agencji przygotowanie i przeprowadzenie akcji promocyjnej związanej z otwarciem Kliniki i kreację wizerunku salonu, w którym oferowane są zabiegi pielęgnacyjne i zdrowotne. Jednocześnie należało podkreślić wyjątkowość oferty Kliniki Nantes – nanotechnologię.

Zdawano sobie sprawę z faktu, niskiej świadomości marka Nantes, w przeciwieństwie do swojej bezpośredniej konkurencji: Garnier, Ziaja, Soraya, Dax Cosmetics, Dr. Eris czy Loreal, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. To właśnie produkty tych marek są najchętniej kupowane przez kobiety i wykorzystywane w zakładach kosmetycznych. W związku z tym konieczne było przygotowanie unikatowej strategii marketingowej, która w sposób unikalny i jednoznaczny pozwoliłaby pozycjonować Nantes na rynku kosmetycznym.

USP – czyli unikatowość

Po przeprowadzeniu badań jakościowych (grup focusowych) doszliśmy do wniosku, że cechą wyróżniającą jest NANOtechnologia i NANOwoda. Była ona podstawowym USP Klienta (ang. Unique Selling Point), który komunikowaliśmy w trakcie naszych działań:

 • Firma Nantes jako pierwsza w Polsce i jedna z nielicznych na świecie wykorzystuje NANOwodę do produkcji swoich kosmetyków oraz wykorzystuje ją w ramach usług kosmetycznych. Nantes jest prekursorem kosmetyków z serii NANO Aqua+, których podstawą są unikatowe właściwości wody.
 • Klinika Zdrowia i Urody Nantes jest pierwszą w Polsce kliniką oferującą zabiegi i kosmetyki bazujące na nanotechnologii. Dzięki temu usługi Kliniki Zdrowia i Urody Nantes cechują się wysoką skutecznością i szybkimi efektami. Klinika Nantes oferuje również zabiegi m.in. z zakresu medycyny estetycznej, kosmetyki ciała i twarzy, dermatologii, dermatochirurgii, stomatologii, pielęgnacji ciała oraz dłoni.

Grupa docelowa

Core target stanowiły kobiety w wieku 25-50 lat, z dochodami powyżej średniej krajowej, dbające o zdrowie i wygląd oraz regularnie korzystające z zabiegów kosmetycznych. Są to osoby, które interesują się tematyką kosmetologii i są świadome swoich mankamentów urody.

Kampania została skierowana do Pań z Dolnego Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkanek Wrocławia.

Pełen opis case’a znajduje się w pliku - pobierz PDF

Quelle.pl i zanox – efekt w sprzedaży przede wszystkim!

Quelle to wiodący w Europie dom sprzedaży wysyłkowej. Firma została założona 1927 roku i prowadzi swoją działalność w 15 europejskich krajach, gdzie zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników. W 2002r. Quelle zdecydowało się sprzedawać swoje produkty także przez Internet. Na Jako głównego partnera swoich działań promocyjno-sprzedażowych online, na terenie Unii Europejskiej, wybrano zanox. Obrana strategia sprawdza się od lat, czego efektem jest właśnie rozpoczęta współpraca w polskim Internecie.

Jako jeden z największych sklepów internetowych na polskim rynku, w marcu 2008 roku Quelle podjęło wyzwanie, aby do swoich działań online wprowadzić marketing afiliacyjny. Miała to być metoda na zwiększenie powierzchni reklamowej i sprzedażowej oraz nowatorski sposób na pozyskanie nowych klientów. Chciano jednocześnie zwiększyć skuteczność działań online, co miało przełożyć się m.in. na zwiększenie sprzedaży w Internecie. Właśnie dlatego Quelle zdeycodowało się na skorzystanie z oferty sprawdzonego partnera – firmę zanox – globalnego lidera rynku usług w tym zakresie.

zanox w prosty sposób zapewnia dostęp do niezwykle rozbudowanej sieci partnerów (największych portali, wiodących serwisów społecznościowych), co w oczywisty sposób buduje poważny zasięg dla wszelkich działań Quelle online.

Narzędzia oferowane przez zanox to długofalowe instrumenty i często jeden ze strategicznych kanałów dystrybucji online reklamodawców. Jest to bardzo efektywny instrument pozyskiwania nowych klientów, zwiększenia ilości transakcji i utrzymania lub powiększenia udziału w rynku. zanox to nic innego jak gotowy kanał sprzedaży – dystrybucji produktów, w którym nie ma kosztów stałych; występują tylko koszty zmienne promocji – uzależnione od wyników sprzedażowych, które można precyzyjnie monitorować w czasie rzeczywistym. Dlatego też, nie trzeba de facto przeznaczać na tę formę reklamy budżetów marketingowych, gdyż mamy do czynienia z budżetem działu sprzedaży. W dotychczas obowiązującym modelu “płać za odsłonę” jest to niemożliwe – stąd m.in. duża atrakcyjność i popularność programów afiliacyjnych “na Zachodzie”. Często ten kanał staje się po prostu strategicznym miejscem zbytu produktów i usług w Internecie.

  Cele współpracy z zanox:

 • w szybki sposób stworzenie gotowych kanałów dystrybucji i sprzedaży,
 • pozyskanie nowych klientów oraz wzrost sprzedaży,
 • zwiększenie świadomości marki w polskiej sieci – maksymalizacja tzw. efektu brandingowego.

Już w pierwszym tygodniu współpracy do naszego programu zapisało się ponad 200 partnerów – wydawców, a w kolejnych tygodniach liczba ta szybko rosła. Przy pozyskiwaniu strategicznych partnerów mogliśmy liczyć na pomoc zanox, dzięki czemu nasze “reklamy” szybko zaczęły pojawiać się na takich witrynach jak Onet, Nasza-klasa czy Fotka - komentuje Magdalena Bukowska, dział e-commerce w Quelle Polska.

Dla swoich partnerów Quelle przygotowało atrakcyjne kreacje, które charakteryzowały się wysokim CTR-em – klikalnością, przez co serwisy internetowe chętnie prezentowały je na swoich stronach, a Quelle nieustannie zwiększało zasięg dotarcia do swojej grupy docelowej.

Ze względu na wykorzystanie modelu CPA (Cost per Action – płać za sukces), w jakim rozliczane są działania Quelle, udało się w bardzo krótkim czasie przetestować wiele rozwiązań marketingu afiliacyjnego firmy zanox.

  Najważniejsze formy współpracy:

 • reklamy graficzne na największych portalach,
 • reklamy tekstowe na najważniejszych stronach polskiego Internetu,
 • akcje e – mailingowe przeprowadzane przez strategicznych dostawców kont mailowych w Polsce,
 • obecność oferty w porównywarkach cenowych oraz serwisach zakupowych,
 • współpraca z pośrednikami, tzw. trafficbrockers.

Najbardziej skutecznym narzędziem do realizacji założonych przez Quelle celów okazał się email marketing. Wydawcy – serwisy internetowe bardzo chętnie brały udział w tego typu akcjach, zwłaszcza kiedy pojawiały się specjalne promocje. W ten sposób udało się Quelle zwiększyć zasięg akcji informacyjnej, przy jednoczesnym optymalizowaniu kosztów dotarcia do tak wielkiej grupy odbiorców.

  Najważniejsze zalety:

 • atrakcyjne źródło nowej powierzchni reklamowej online
 • dzięki zasięgowi popularnych stron, które należą do sieci zanox
 • dzięki współpracy z największymi dostawcami kont mailowych w Polsce
 • idealne wsparcie przy informowaniu o specjalnych akcjach organizowanych na www.quelle.pl
 • penetracja rynku w celu dotarcia do grupy docelowej i pozyskiwania nowych klientów
 • najskuteczniejsza metoda w zakresie kampanii emailingowych (dzięki modelowi CPA)
 • efektywne wydatkowanie budżetu reklamowego – uzależnienie go od efektów sprzedażowych Quelle.pl
 • w efekcie końcowym zwiększenie sprzedaży.

Tak więc, marketing w modelu “płać za efekt” jest kosztem, ale co ważne kosztem zmiennym. Im więcej zatem sprzedajemy, tym więcej możemy przeznaczyć na tego typu reklamę!

zanox okazał się dla nas idealnym partnerem; oferującym efektywne narzędzia marketingowe, które z jednej strony skutecznie zwiększają sprzedaż, a z drugiej pozytywnie stymulują świadomość marki. Dzięki temu, Quelle.pl stało się w krótkim czasie marką jeszcze bardziej rozpoznawalną w polskiej sieci. Wykorzystując dostępne możliwości technologiczne zanox, będziemy dalej rozbudowywać nasz program afiliacyjny – podsumowuje Magdalena Bukowska.